23 komentářů u “Začínáme se Zend Frameworkem (překlad)

 1. Pingback: Začínáme se Zend Framework 1.5 | Pari - weblog o webdesignu a všem možném

 2. To se urcite nekomu bude hodit, ale zkousel HTML verzi v Google Chrome (OK) a FF4 (nejaky problem s kodovanim, zobrazuje to spatne, asi nerozumi hlavicce).

 3. malá češtinářská chybka:

  „… V tomto tutoriálu vytvoříme model, která dědí od Zend_Db_Table a …“

 4. Omlouvám se za multipost, ale je tam ještě jedna:
  „… Z abstraktní třídy Zend_Db_Table_Ab­stract budeme dědit naše třídu … “

 5. Dobrý den,
  postupoval jsem dle návodu k instalaci ZendTool na adrese http://www.zendframework.cz/…utorial.html , bohužel i po restartu mi příkazová řádka napíše : „php.exe“ není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu.
  Prosím o radu. Mám nainstalovaný WampServer Version 2.0.
  Jinak Vám velice Fandím a Vaše videa jsou super !
  S pozdravem
  Petr Glosl.

 6. Omlouvám se, už jsem to vyřešil, do proměnné prostředí PATH jsem musel ještě přidal cestu k php souboru:
  C:\wamp\bin\php\ph­p5.2.6 , doufám že to třeba nějakému človíčku pomůže.
  Petr Glosl.

 7. Hoj, mám také problém s tou hláškou v cmd, ale nevím co a jak mám nastavit v tom PATH, používám EasyPHP. Poradíte prosím

 8. Tak jsem si zkusil stáhnout WAMP a postupoval podle tohoto návodu http://www.youtube.com/watch?… a stejně to nejde. Když chci vytvořit nový projekt v příkazovém řádku tak mě to napíše „php.exe není názvem vnitřního ani vnějšíhopříkazu…“ . Do systémové složky jsem přidal i cestu k php.exe jak psal Petr Glosl výše, ale prostě nic… Už nevím co dělám špatně.

 9. Tak další problém. Když si najedu na localhost v prohlížeči tak tam nemám v novém projektu složku public, tudíš se mě nezobrazí ani uvítací stránka ZENDu. Při tom tam ta složka je…

 10. Tak jsem narazil na zajímavost (nebo je to bug?). Pokud nastavuji zatabázi pomocí konfiguračního souboru: \application\con­figs\applicati­on.ini
  zadám vše kromě řádku "resources.db­.params.password = " ,
  neboť na localhostu heslo nemám, buď uvidím bílou obrazovku(pokud mám APPLICATION_ENV na production) a nebo to na mě vyhodí hlášku:

  "Fatal error: Uncaught exception 'Zend_Db_Adapter_Exception' with message 'Configuration array must have a key for 'password' for login credentials' in C:\wamp\www\ukolnicek\library\Zend\Db\Adapter\Abstract.php:295
  Stack trace:
  #0 C:\wamp\www\ukolnicek\library\Zend\Db\Adapter\Abstract.php(183): Zend_Db_Adapter_Abstract->_checkRequiredOptions(Array)
  #1 C:\wamp\www\ukolnicek\library\Zend\Db.php(270): Zend_Db_Adapter_Abstract->__construct(Array)
  #2 C:\wamp\www\ukolnicek\library\Zend\Application\Resource\Db.php(142): Zend_Db::factory('PDO_MYSQL', Array)
  #3 C:\wamp\www\ukolnicek\library\Zend\Application\Resource\Db.php(154): Zend_Application_Resource_Db->getDbAdapter()
  #4 C:\wamp\www\ukolnicek\library\Zend\Application\Bootstrap\BootstrapAbstract.php(683): Zend_Application_Resource_Db->init()
  #5 C:\wamp\www\ukolnicek\library\Zend\Application\Bootstrap\BootstrapAbstract.php(626): Zend_Application_Bootstrap_BootstrapAbstract->_executeResource('db')
  #6 C:\wamp\www\ukolnicek\library\Zend\Application\Bootstrap\BootstrapAbstract.php(5 in C:\wamp\www\ukolnicek\library\Zend\Db\Adapter\Abstract.php on line 295".

  Podle mého by se to mělo elespoň pokusit připojit bez hesla a ne hned FATAL error!
  Prosím pokud je to ve vašich silách reportujte to, nejsem ještě moc zběhlý a má angličtina v začátcích.
  Jinak používám Zend Framework 1.11.11

  Děkuji moc a doufám že to zas někomu pomůže.

  S pozdravem
  Petr Glosl.

 11. Podle mě je připojování k DB bez hesla tak netypický use-case (a možná i bad practice?), že to asi ani nemá cenu řešit.

 12. Podle mého je to minimální problém – napíše ti to jasně co ti chybí. Navíc je otázka jak se chovají různé DB – některé třeba nemusí vůbec připojení bez hesla povolit. Takže myslim, že je logické, aby to bylo configuration over convention – prostě ty máš heslo. Jen to heslo je prázdnej string. Podle mého to není přímo chyba. A reportovat se mi to moc osobně nechce, protože každou issue musí někdo zkontrolovat, opravit, commitnout a tak. A je dost jiných, které jsou skutečné chyby. Nejsem si navíc jistý, jestli by to nebyl BC break. Jestli to někomu nemůže něco rozbít. Jakože např. když nezadá heslo, tak to chytne exception a vygeneruje mu dočasného uživatele. A takhle by se mu to konktilo a házelo mu to najednou jinou chybu. … prostě se mi to moc nezdá jako kandidát na fixnutí.

 13. Tak tohle je úplná paráda. Jenom přečtením jsem se konečně dostal do stavu mysli, kdy si dokážu představit, že konečně mohu s frameworkem začít pracovat.

  Jen bych se rád zeptal, zda není nějaký podobně rozsáhlý tutoriál i na novou verzi ZF 2.0, protože tento tutoriál tak dpředně kompatibilní zcela jistě nebude.

 14. Panove, pokud chcete opravdu vyvijet, tak zjistite, ze na linuxu je to dalekok jednodussi. dejte tomu sanci, moc vam to pomuze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *